O nas

Opowiadamy historie z podróży.

Cześć! Tu Karolina i Piotrek. Fajnie, że wpadłeś. Czekaliśmy właśnie na Ciebie.

Jesteś gotowy? Zaczynamy.

Miłość do podróży tliła się w nas od wielu, naprawdę wielu lat. Książki i filmy przygodowe od zawsze stanowiły dla nas źródło inspiracji. Gdy byliśmy mali, pragnęliśmy być jak Lara Croft i Indiana Jones. Najzabawniejsze, że to uczucie wcale nie minęło.

Od trzech lat tworzymy zgrany team, którego życie kręci się wokół podróży, fotografii oraz filmu.

Nie marzymy o luksusach, domu z kominkiem i samochodzie. Marzymy o życiu pełnym przygód. Takim, że pod sam jego koniec nie będziesz żałować ani jednej rzeczy.

 

W końcu w życiu nie chodzi tylko o to, aby płacić rachunki.

 

Na co dzień pracujemy na etacie, każdą wolną chwilę poświęcamy planowaniu podróży i pracy przy blogu. Do dyspozycji mamy 26 dni urlopu, staramy się więc wycisnąć je jak cytrynę. Ile tylko się da. A i tak – ciągle nam mało.

Poza tym, uwielbiamy grać na PlayStation, odkrywać nowe smaki i oglądać dobre filmy. Produkcje Disney/Pixar i Gwiezdne Wojny rządzą!

 

Blog

OOPS!sidedown to blog podróżniczy. Lubimy myśleć o nim jednak nieco szerzej – jako o projekcie łączącym podróże, film, fotografię i historie z drogi.

 

Czym chcemy się wyróżnić? Jakością. Nie dokonaliśmy niczego wyjątkowego, ale to, co robimy, chcemy przedstawiać w wyjątkowy sposób.

 

Opowiadamy o sobie, o innych ludziach i o świecie. O wszystkim tym, co spotyka nas podczas podróży. Chcemy, a przynajmniej bardzo się staramy, pisać o rzeczach, które sami chcielibyśmy czytać i oglądać. Historie lekkie i cięższe. Ironiczne i poważne. Zabawne i gorzkie. Przesycone zachwytem, lub wręcz przeciwnie – krytyką i refleksją.

Wśród tekstów znajdziesz również subiektywne i praktyczne relacje z podróży, które z powodzeniem możesz wykorzystać w planowaniu swoich wyjazdów.

Dużą uwagę poświęcamy kwestii wizualnej bloga. Kochamy fotografię podróżniczą, outdoorową i uliczną. O szybsze bicie serca przyprawia nas także obraz ruchomy. Filmy to naprawdę piękna sprawa. Jeśli umiejętnie się je poprowadzi, potrafią przenieść człowieka na drugi kraniec świata. Zainspirować, zachwycić i poruszyć.

Nieustannie ćwiczymy warsztat w nadziei, że kiedyś dorównamy ludziom których podziwiamy. Tymczasem możesz sprawdzić, co do tej pory udało nam się stworzyć wspólnymi siłami.

Mamy nadzieję, że tym blogiem i Ciebie zainspirujemy do działania. Nie czekaj, bo odpowiedni moment nie nadejdzie nigdy.

Jeśli chcesz się z nami skontaktować w dowolnej sprawie, kliknij na zakładkę kontakt lub współpraca. Uwielbiamy poznawać nowych, fascynujących ludzi. Uwielbiamy też rozmawiać, więc możesz się z nami podzielić dosłownie wszystkim, co przyjdzie Ci do głowy.

 

oopssidedown@gmail.com

 

Od czasu do czasu pojawiamy się też w radiu lub w TV. Jeśli interesuje Cię co mamy do powiedzenia – zerknij tutaj!

 

Tu też jesteśmy!