Azja Kambodża Podróże Tajlandia Video

Travel in Asia

Czekaliśmy na przełom i przełom nadszedł. Długo szukaliśmy nowego środka wyrazu i mamy nadzieję, że nasz nowy film TRAVEL IN ASIA będzie jego zwieńczeniem. Przetestowaliśmy zupełnie nowe podejście do montażu, inną dynamikę i sposób myślenia o kadrach. Łącznie powstały 63 wersje filmu, niech ta ostatnia obroni się sama.


Z Tajlandii i Kambodży przywieźliśmy sporo dobrego materiału. Większość z pewnością nigdy nie ujrzy światła dziennego, bo w dwóch minutach nie sposób zawrzeć wszystkiego, co chciałoby się pokazać. Każdy film to sztuka wyboru. Kadry, które wybraliśmy do TRAVEL IN ASIA są jak flashbacki, przebłyski najbardziej emocjonujących chwil, które towarzyszyły nam podczas podróży.

Starożytność kryje się we współczesności, ta druga przenika pierwszą. Obydwa serca Azji biją jednym, miarowym rytmem. Tworzą doskonałą całość, którą właśnie tym filmem chcemy Wam pokazać.

 • Jest MEGA!!!! Aż strach pomyśleć ile godzin na to poświeciliście :D

 • Wkurzyłam się!
  Dlaczego to takie krótkie?! Czuje wielki niedosyt i w ogóle ten sposób montażu skojarzył mi się z trailerem filmu, więc wiecie ja czekam na całość ;) Uwielbiam praktycznie wszystkie Wasze filmy, ale ten to już naprawdę majstersztyk :) BRAWO

  • Dlaczego takie krótkie? Już odpowiadam: gdyby było dłuższe, składalibyśmy go 2 lata, nie kilka miesięcy ;) Dziękujemy za piękne słowa <3

 • Koralina Soltowska

  Niesamowicie budujacy emocje! Przemega genialne!!! <3

 • Gratulacje – świetny montaż w stylu „watchtower over Turkey” (Ci co montują wiedzą o co chodzi ;-) ps: podzielicie się info jaki sprzęt wybraliście ? (Edit: już znalazłem was na vimeo – GH4) Pozdrowiam!!

  • Dzięki Marcus! Watchtower of Turkey to mistrzostwo montażowe na gigantyczną skalę, ale dzięki, że się choć trochę kojarzy :) Co do sprzętu to kręcimy Panasonicem GH4, a szkła to: Panasonic Lumix Vario 12-35, f/2.8, Metabones Speed Booster + Nikkor 35mm f/1.8, Nikkor 50mm f/1.8. Dzięki, że wpadłeś do nas na stronę!

   • Będę zaglądał regularnie :-) Podziwiam szczególnie, że widać że sporo kadrów wyczekanych a o montażu juz nie wspomnę, bo z autopsji wiem jak czasochłonne są tego typu przejścia i montaż w takiej dynamice. Osobiśćie bujam się z A7sII ale tu mnie zaskoczyliście na plus że taka ładna plastyka i kolorki z GH4 :-) Z ciekawości ile czasu poświęcono na montaż?

    • Tajlandia jest na tyle bogatym w kadry krajem, że aż palisz się do włączania aparatu co parę sekund :) Baterie miałem rozładowane codziennie hehe A7sII moje marzenie!! Póki co zostaje przy GH4, ale marzy mi się przesiadka na to cacko :) Montaż trwał miesiąc czasu i był tworzony głownie po godzinach pracy.

     • Miesiąc – najsss i bravo za cierpliwość. Tyle siedzi się już z pasji i trzeba to kochać :-) Pozdrawiam!

 • piękne video <3
  super zasłużony staff pick (powinien być już dawno temu!) :-))

  • Paulina, dziękujemy :) jesteś jedną z niewielu osób z naszej blogosfery, które w ogóle skomentowały ten film. Dobra z Ciebie dusza :) Buzia, mam nadzieję, że do zobaczenia w Omanie! <3 PS. Napisz co będziesz robić, proooszę! Może na priv <3